Verím Pane

INFO SEKCIA

PROGRAM a FESTIVAL

Hlavný program vždy začína svätou omšou na amfíku a končí duchovným programom - chvály na amfíku, a v piatok a sobotu aj program v kostole. Čo sa týka programu samotného, môžete sa tešiť na bohatý hudobný a duchovný program, veľa zaujímavých diskusií a tiež na detský program!

V piatok o 14:00, v sobotu o 11:00 (duchovná obnova už 9:00) a v nedeľu o 11:00.

V piatok a nedeľu o 23:00, v sobotu o 23:30. V piatok bude program pokračovať v kostole do polnoci spevmi Taizé. V sobotu bude program pokračovať v kostole do 0:30 moderovanou adoráciou.

Áno, bude pripravený detský stan aj detský program!

Áno, je pripravený detský stan a program pre deti ak bohatý hudobný, duchovný aj diskuský program, kde si to svoje nájdu všetky generácie. Môžete využiť príjemný priestor na rozhovor v čajovni a posilniť sa v gastro zóne. Ako rodina môžete prísť stanovať alebo využiť rodinné ubytovanie na školách. Odporúčame vám zvýhodnenú rodinnú vstupenku.

Áno, v rámci programu si to svoje nájdu napríklad vďaka Godzone, Towmeot, Alive, Rods Worship, Godbless podcastu a ďalším. Úžasným zážitkom je aj spanie na škole, či stanovanie. Ponúkame aj príležitosť stať sa dobrovoľníkom a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Všetkých doteraz potvrdených umelcov, hostí, a iné časti programu nájdete v sekcii Interpreti a hostia.

Časový harmonogram festivalu nájdete tu.

Nie! Duchovný program bude ako vždy celý zadarmo. To teda platí pre všetky sväté omše, duchovnú obnovu, adorácie, Taizé, svätú spoveď, aj chválové večery, ktoré sa konajú v piatok a sobotu od 22:00 na amfíku, a v nedeľu od 21:00 v stane a potom na amfíku.

AREÁL

Na Nábreží Oravskej Priehrady v Námestove. Areál bude sitovaný na amfíku a v jeho okolí - smerom na yachting.

Čoskoro zverejníme mapu festivalového areálu. V areáli nájdete: amfík (veľký stage), veľkokapacitný stan (druhý stage), čajovňu (s malým stageom), šopu (predaj merchu), detský stan, gastro zónu, predajcov (stánky), spovednú službu (bude hneď vedľa areálu, pri "účku") a sprievodné atrakcie.

Áno. Celý areál bude oplotený a každý vstup bude strážený.

Neodporúčame najmenšie deti pustiť po areáli osamote. Ak by sa však stratili, nezájdu ďaleko. Na vstupoch ich strážcovia nepustia von z areálu a dostaneme ich späť k vám. 

Áno. V našej čajovni nájdete lahodné nápoje, občerstvenie všeho druhu nájdete hneď vedľa - v gastro zóne. Ak by vám toto všetko nestačilo, v Námestove nájdete veľa dobrých reštaurácií. Odporúčame najmä:

  • Bistro Bar Marína
  • Zion
  • Spok

DUCHOVNO

Hlavným duchovným garantom je kňaz Štefan Bocko. Spoluorganizátorom festivalu je Rímskokatolícka Farnosť Námestovo. Úzko spolupracujeme aj s námestovským kaplánom Andrejom Branickým.

Každý deň začíname program svätou omšou na amfíku. Ďalej sa môžete tešiť na duchovnú obnovu, adorácie, Taizé, svätú spoveď, aj chválové večery, ktoré sa konajú v piatok a sobotu od 22:00 na amfíku, a v nedeľu od 21:00 v stane a potom na amfíku.

Áno. Priamo na Nábreží Oravskej Priehrady s nádherným výhľadom, pár krokov od vstupu do areálu, ktorý sa nachádza "pri účku". Spovedná služba bude dostupná všetkým - aj tým, ktorí nie sú návštevníci festivalu.

Túto informáciu čoskoro zverejníme v sekcii program.

Áno. Celý týždeň budú všetky večerné a v nedeľu aj ranné sv. omše doprevázdať rôzne zbory a zoskupenia z celého Slovenska.

PRAKTICKÉ INFO

Základné veci - nezabudnite si lístok v mobile alebo vytlačený (ak ste si ho kúpili online), preukaz positenca, občiansky preukaz, hygienické potreby, peniaze/platobnú kartu, veci na prespanie, ak máte ubytko, a potrebné lieky. Môže sa vám zísť aj pršiplášť (dáždniky nie sú povolené). Nezabudnite na pokrývku hlavy, a odporúčame zobrať si aj opaľovací krém, v prípade väčších horúčav.

Áno - ale len pri vstupe (lístky), v čajovni a šope. Platbu kartou v gastro zóne a u predajcov nezaručujeme,

Prísť môžete autom, autobusom alebo vlakom + autobusom. Vlakom je možné dopraviť sa napr. do Tvrdošína a odtiaľ prísť autobusom do Námestova. Všetky spoje nájdete tu.

Parking priamo nezabezpečujeme, ale čoskoro budeme informovať o konkrétných možnostiach parkovania. Bezplatne je možné zaparkovať napríklad v neplatenej časti parkoviska vedľa areálu. Takisto bude možné bezplatne parkovať pri školách, na ktorých môžete byť ubytovaní.

Po príchode na festival je potrebné prejsť registráciou - registračným stánkom. V ňom bude možnosť kúpy lístkov, resp. kontroly online lístkov a následne vám bude daný náramok. Náramok je neprenosný a je zakázané ho skladať z ruky.

Bude možnosť aj zakúpenia ubytovania, resp. kontroly online ubytovacej rezervácie. Podľa prideleného ubytovania dostanete náramok, ktorý vám garantuje vstup na ubytovanie. Ak ste ubytovaní v stanovom mestečku, je potrebné, aby dostali tento náramok všetci obyvatelia vášho stanu.

Následne vás prosíme, aby ste sa, keď to bude možné, ubytovali/postavili váš stan. Časovo na ubytovanie nie ste limitovaní, ale čím skôr prídete, tým skôr si môžete vybrať ľubovoné miesto na spanie/stan.

V našej čajovni nájdete lahodné nápoje, občerstvenie všeho druhu nájdete hneď vedľa - v gastro zóne. Ak by vám toto všetko nestačilo, v Námestove nájdete veľa dobrých reštaurácií. Odporúčame najmä:

  • Bistro Bar Marína
  • Zion
  • Spok

 

VSTUPENKY

Áno, kedykoľvek počas trvania festivalu. Ale odporúčame vám kúpiť si lístky online - urýchlite tak váš vstup do areálu a nám tým veľmi pomôžete a odľahčíte nátlak na registračný stánok. Môže sa stať aj to, že kvôli veľkej rade nestihnete svojho obľúbeného interpreta, ak prídete príliš "natesno".

Urýchlite tak váš vstup do areálu a nám tým veľmi pomôžete a odľahčíte nátlak na registračný stánok. Môže sa stať aj to, že kvôli veľkej rade nestihnete svojho obľúbeného interpreta, ak prídete príliš "natesno". Lístky online si môžete kúpiť tu.  

Permanentka umožňuje vstup na celý festival (všetky 3 dni). Jednodňové vstupenky platia iba na program, ktorý sa koná v v deň, na ktorý boli zakúpené. Permanentky sú tiež cenovo výhodnejšie, než kúpa 3 jednodňových vstupeniek.

Áno. Zakúpte si zľavnenú permanentku a preukážte váš nárok na zľavu pri registrácii na mieste.

Nie! Duchovný program bude ako vždy celý zadarmo. To teda platí pre všetky sväté omše, duchovnú obnovu, adorácie, Taizé, svätú spoveď, aj chválové večery, ktoré sa konajú v piatok a sobotu od 22:00 na amfíku, a v nedeľu od 21:00 v stane a potom na amfíku.

UBYTOVANIE

My ponúkame ubytovanie na školách a v stanovom mestečku. Ponúkame aj karavan parking (tu je zahrnuté aj auto+stan). Ak chcete väčšie pohodlie, môžete si vybrať zo širokej ponuky hotelov a chát v okolí. Naše ubytovanie odporúčame pre nízku cenu a zážitky, ktoré môžete týmto spôsobom zažiť.

Dá sa rezervovať online (spolu s lístkami) - čo vám najviac odporúčame, keďže kapacity sú obmedzené. Bude však možnosť kúpiť ubytovanie aj na mieste - ak sa dovtedy kapacity nenaplnia.

V registračnom stánku overíme vašu rezerváciu (alebo si zakúpite ubytovanie, ak ste tak ešte nespravili). Následne vám dáme náramok, ktorý je neprenosný a je zakázané ho skladať. Ten vám garantuje vstup na ubytovanie. Ak vo vašom stane spí viac ľudí, musia mať všetci tento náramok (platíte stále len cenu za stan, ide však o to, aby ich strážci pustili).

Odporúčame sa následne čím skôr ubytovať na školách/postaviť stan. Aj keď nijak časovo nelimitujeme, dokedy je ubytovanie možné, tak platí, že kto príde skôr, má väčší výber miesta na spanie/postavenie stanu.

Bude hneď vedľa festivalového areálu, s nádherným výhľadom na Oravskú Priehradu a celý areál. Na pár krokov bude dostupné aj WC. Stanové mestečko bude strážené a ohradené plotom.

Stanové veľkosti sme sa tento rok rozhodli nelimitovať. Prosíme vás však o to, aby to bol stan, nie prenosný dom. 🙂

Áno. Všetci však musia byť registrovaní a mať pásku pre prístup do stanového mestečka. To sa dá vybaviť v registračnom stánku.

Auto + stan sa ráta ako karavan parking, takže si musíte zakúpiť túto formu ubytovania a v takom prípade si môžete ku vášmu stanu zaparkovať auto. Bude vám však pridelené miesto v karavan parkingu, nie v stanovom mestečku (tam nie je možné zaparkovať auto).

Každý, kto si zakúpi formu ubytovania "Karavan parking", bude mať pridelené miesto v špeciálnej časti areálu, kde bude možnosť odparkovať karavan, alebo auto a postaviť vedľa neho stan. Zabzepečíme aj elektrickú prípojku.

Všetky školy, na ktorých ubytovávame účastníkov a dobrovoľníkov sú vzdialené približne 1 kilometer od areálu festivalu.

Áno, pri ubytovaní na škole oddeľujeme chlapcov, dievčatá a rodiny. 

Áno, je to však potrebné uviesť v poznámke pri nákupe. Samozrejme - pokiaľ nejde o ubytovanie muž a žena.

Od piatku (19.7.) 10:00 do pondelka (22.7.) 10:00. Toto platí rovanko pre všetky druhy ubytovania.